Včelárske zaučenie pre mladých

Rozhodli sme sa otvoriť brány študentom stredných škôl, ktorí by sa radi viac venovali včeláreniu len nevedia ako a kde začať. Tento rok si otestujeme to, čo dakedy bola bežná vec a teda tradičný spôsob zaučenia sa u remeselníka.

Veľa krát mladí ľudia majú záujem včeláriť, čo však treba spraviť ako prvé, z kade zohnať včely, z kade úle, čo je to ten Klieštik, prečo včelám nemôže dávať stále vodu s cukrom a brať všetok med, aké sú protirojové opatrenia…tých vecí je milión. Preto sa často vo včelárskych kruhoch označujú včelári s 50 a viac ročnou praxou za mladých včelárov.

adoptuj ul 2

Takéto zaúčanie nebude možné u všetkých včelárov v projekte. Berieme to seriózne, preto po vyplnení formulára nižšie dáme vedieť, či v danej oblasti máme k dispozícií včelára s praxou a samozrejme patričným odborným vzdelaním. Toto nemá úmysel nejakého certifikovaného kurzu a ani z ďaleka sa nedávame do kategórie včelárskej školy SOŠ pod Bánošom. Náš cieľ je iba umožniť mladému entuziastovi napríklad z detského domova, ktorého možno vždy fascinovali včely, aby si to vyskúšal a zistil o tom viac. Potom, keď sa mu/jej to bude páčiť natoľko, že sa bude chcieť viac v tom rozvíjať, bude vedieť čo to remeslo požaduje, kde sa to študuje, čo ho/ju približne čaká.

Cena:
  • Adoptuj úľ hradí náklady, pre žiaka to bude bezplatné.
Zabezpečíme:
  • vybavenie (včelárska výstroj a výbava)
  • v prípade potreby ubytovanie
  • možnosť prispôsobiť si čas zaúčania podľa voľného času popri škole
Ako by to vyzeralo:
  • podľa znalostí a skúseností by sa prispôsobila náročnosť informácií
  • včelár by si rozplánoval teoretícké aj praktické veci ktoré by si s učňom prešiel
  • neboli by žiadne testy, skúšky a pod., len s náborom vedomostí by stúpal nábor zodpovdnosti za úľ/e (nakoľko aby to bolo zaujímavé, nemôže zostávať rovnako nízka obtiažnosť)

Celkový priebeh si individuálne budeme prispôsobovať podľa uchádzača, nakoľko to robíme pre mladých ľudí v žiadnom prípade by sme nezasahovali do času, ktorý má byť venovaný ich škole.

Info pre nás, aby sme vedeli, či v tvojej oblasti máme včelára s patričným pedagogickým vzdelaním a samozrejme dostatočnými vedomosťami na to, aby ich podával ďalej.
Umiestni sa z tvojho pohľadu na stupnici 1-10. 10 je, že si už pár krát pri včelách bol/a a niekto ti už umožnil prácu s nimi a 1 je, že si o včelách maximálne niečo zistil/a na internete ale veľmi ťa láka svet živočíchov, rastlín a chceš o tom vedieť viac.

Napíšte mi

+421 944 420 009
Bratislava - mestská časť Rača, 831 06 Karpatské námestie 10A
adam@adoptujul.sk

Zapojte sa do diskusie