Lenka & Peter - Včelári z Trávnice - Adoptuj úľ
Lenka & Peter – Včelári z Trávnice

Volám sa Lenka. Mám „rada“ – je asi slabé slovo – zvieratá. Po štúdiu v Nitre som pracovala v ZOO Bratislava viac ako dva roky. Tam mi cez ruky prešli rôzne druhy zvierat, od tých najmenších (hmyz) až po tie s najväčším – najdlhším krkom. Ale stále ma to ťahalo domov a vízia rozbehnutia vlastného projektu. Momentálne som celý deň zatvorená v kancelárii kde pozerám do počítača, ale po ZOO je to veľký rozdiel a tak sme sa rozhodli, že začneme chovať včielky.

Zatiaľ sme pri včielkach, ale plány sú veľké a sny ešte väčšie. Uvidíme, čo nám budúcnosť prinesie.

2016-09-08

Ďalším článkom je Peter. Chalan, ktorý si napriek strojárskemu vzdelaniu vybral život so včielkami. Zažil som si prácu v ťažkom strojárstve. Tmavé haly plné dymu, prachu, hluku… .Proste som si vybral prácu v prírode a v teréne. Keď sme si s Lenkou priniesli prvé rodinky včiel, tak sa to vo mne definitívne zlomilo a vyhrala príroda plná farieb a pokoja.

Prečo včelárime? Kto tomu raz privonia asi hneď pochopí. Odrazu ste prepojený s prírodou. Sledujete každý kvet vo vašom okolí, každé ročné obdobie má svoje krásne chvíle a farby. Vďaka tomu, čo sa naučíte o živote včiel sa budete pozerať na svet inak. Svet okolo bude iný, plný kvetov, farieb, vôní. Začnete vnímať každý detail. Či svieti slnko alebo prší. Dokonca aj keď mrzne a sneží, chodíme počúvať včielky ako pradú zavreté v úľoch.

2016-09-08-1

Naše včielky máme zatiaľ umiestnené na záhradke v obci Trávnica. Krásna a pokojná dedinka ako stvorená pre včelárenie a odpočinok. Pomôžte nám podporiť prírodu na západnom Slovensku a adoptujte si u nás úľ. Viac z našej poslednaj práce si pozriete na fotkách nižšie:

Napíšte mi

+421 944 420 009
Bratislava - mestská časť Rača, 831 06 Karpatské námestie 10A
adam@adoptujul.sk

Zapojte sa do diskusie