11 miliónov včiel, reporáže, testy medov a iné úspechy v tomto roku - Adoptuj úľ

Toto bol náš druhý rok fungovania od spustenia projektu a podľa toho sme si stanovili na začiatku roku aj väčšie ciele. Vďaka Vám sa nám podarilo postaviť 220 nových úľov, čo pre prírodu znamená približne 11 miliónov nových opeľovačov na ďalšie roky a to po celom Slovensku. Tento rok ste podporili včelárov z Nitry, Liptova a východu, takže dopad na prírodu budeme mať v rámci celého Slovenska.

 

Nechceli sme však prestať u budovania úľov. Veríme, že ak mladšiu generáciu dôsledne edukujeme ohľadom dôležitosti prírody, budú k nej v budúcnosti pristupovať s ohľaduplnosťou a predíde sa tak možným katastrofám. Investovali sme preto do ukážkových včelích úľov a návštev na školy, aby sme interaktívnou formou deti naučili viac o dôležitosti včiel a starostlivosti o prírodu.

 

Začali sme viac písať o včelárstve, odkrývať rôzne témy, do ktorých verejnosť možno až tak nevidí. Otvorili sme tému o tom ako začať včeláriť, ako sa vyhnúť bodnutiu včely či ako sa vysporiadať s tým, keď si nájdem v streche domu roj včiel. Najobľúbenejším článkom tento rok však bol článok o tom, koľko naozaj stojí nový úľ, v ktorom sme rozkryli viac financie na pozadí včelárenia.

adoptuj ul Tatiana Kušnírová Lipany-4

Tento rok sme sa viac venovali aj tvorbe videí, nezreli sme viac do práce včelárov a popýtali sa aj na rôzne zaujímavosti ohľadom včelárenia. Video, ktoré Vás najviac zaujalo na našej Facebook stránke je o humánnej kontrole množstva parazitov vo včelstve

 

V lete sme absolvovali aj týždňovú túru po našich včelároch a prešli sme témy od základu ako sa tvorí včelstvo až po to, čo včelárenie obnáša. Vytvorili sme 3 videá, v každej časti Slovenska jedno, z nich Vás najviac zaujalo naše prvé:

Kompletná transparentnosť, viac zaujímavých článkov a videí, ktoré Vám prinesú hodnotu a produkty najvyššej kvality priamo od našich včelárov. V takom znení uzatvárame tento rok a vstupujeme do ďalšieho. Zo spomenutých produktov ako prvé uvádzame samozrejme medy, ktoré pred predajom laboratórne testujeme, aby ste mali záruku, že sa k Vám naozaj dostane produkt najvyššej kvality a čistej chuti. U každého medu nájdete info z kade je a kto zodpovedá za najvyššiu kvalitu Vášho medu.

Tatiana Gernátová - Adoptuj úľ

Ďakujeme za Vašu podporu v tomto roku. Z roka na rok sa snažíme byť lepší. Ak máte nejaké nápady, alebo návrhy na čom by sme mali popracovať, budeme radi ak nám napíšete na náš mail, alebo priamo na našej Facebook stránke.

Napíšte mi

+421 944 420 009
Bratislava - mestská časť Rača, 831 06 Karpatské námestie 10A
adam@adoptujul.sk

Zapojte sa do diskusie